Skip to content

KADRI RENNEL

Mallorca 2019

Kes otsib, see leiab! Kes küsib, saab vastuse!

Kui tead, et tegemist on mandlipuuga ja et aeg on sobiv, siis tõenäosus on suur, et sa ka mõne mandlipähkli sealt leiad. Ringi vaadates juhib elu sind kivideni, mille abil koor purustada ja saadki mandlit nautida.

Nii nagu eluski, kui aeg on sobiv ja oled otsingu käigus leidun koha, mis vajab tervendamist, puhastamist, siis aitab elu abivahendite leidmisel. Koos saab probleemi koorest läbi liikuda ning hiljem oma töö vilju nautida!

Goa 2020

Sündisin aastal 1990, 14. aprillil, vaiksel laupäeval, kaela ümber oleva nabanääri tõttu täiesti sinisena. Aga elu tahe oli piisavalt suur, et hakata siiski, teatud religiooni kõige vaiksemal päeval, kõvasti karjuma. Ja et sellest veel vähe oli, siis vanemate ootuste kiuste sündis poisi asemel tüdruk. Nii, pidin esimestel päevadel leppima sinise tekki ja hiljem ka poiste hambalusikaga. Selliselt algas mu elu.

Oma haridusteed alustasin 6 aastaselt omast vabast tahtest. Tahtsin minna sinna, kus mu kaks aastat vanem õde juba aasta oli käinud. Konseptsioon ‘kool’ oli ilmselgelt tundmatu. Aga siiski, hoolimata õpetajate kergest vastumeelsusest ja vanemate kõhklustest läksin Oonurme Algkooli aastal 1996. Sealt edasi Tudu Põhikooli (2000-2005) ja Vinni-Pajusti Gümnaasiumisse (2005-2008).

Bakalaureuse tasemel õppisin Tallinna Ülikoolis rekreatsioonikorraldust (2008-2011) ja aasta hiljem astusin sisse Tartu Ülikooli magistriõppesse läbides kultuurikorraldaja eriala (2012-2014). Juba siis inimesepsühholoogia paelus väga, nii võtsin mõlemas kooli astmes mitmeid lisaaineid. Ülikoolide vaheaasta elasin ja tegin vabatahtlikku tööd Inglismaal, olles välitegevuste instruktor YMCA keskuses Fairthorne Manor (2011-2012). Sellega mu traditsiooniline koolitee lõppes.

Aastal 2018 astusin sisse Holistika Instituuti, läbides seal holistilise teraapia esimese kursuse, aasta iseendale, Kristiina Garancise juhendamisel. Sealt tekkis esimest korda arusaamine hingehaavade, uskumuste, mõttemustrite laekast, mida endaga kaasa veetakse ja mis teeb elu raskeks, keeruliseks, sageli ka koletaks kohaks. Aga samaaegselt tekkis ka teadlikus kingituste laekast, mida me ka kõik endaga kaasas kanname, kus on peidus info meie olemuse kohta, loomuomased annid. Kõik, mis teeb elu kergeks, lihtsaks, voolavaks, elu nauditavaks ja elamisväärseks.

Edasiste õpingute, kursuste, töötubade, ürituste, kogemuste abil on neid teadmisi/oskuseid veel täiendatud ja ennast arendatud (improvisatsioon tantsu/5rütmi tantsu töötoad 2018-19, 1. &2. taseme reiki kursused Risikeshis 2019, 200 tundi jooga õpetaja kursus (stiilid hatha, yin, acro, aerial, vinyasa) Goas 2020, Iseruumi koolitus Kristiina Garancisega 2019-2020, šamaani trummi valmistamine ja šamaanipäevad 2020 jne). Varasemate kogemuste ja teadmiste abil on mul tekkinud läbi tunnetatud ja kogetud arusaam elust kui tervikust, tasakaalust enda sise- kui ka välikeskkonnas ning oskus neid protsesse juhtida.

Tänu koroonale sai varasemad tegevused seiklusüritus- ja reisikorralduse suunas ära lõpetatud, vanast lahti lastud ning hüpatud pea ees tundmatusse. Lihtsalt usaldades protsessi ja tunnetades jõudsin ühel hetkel Metanoiani (tuleb kreeka keelest ja tähendab südame ja/või hinge puudutust). Seda ideed on saanud sellest hetkest täiendada tunnetamise abil ja aastal 2021. on aeg reaalses maailmas samme astuda ja unistused teoks teha.